چاپ بک لایت یا تابلو بک لایت

چاپ بک لایت یا این که تابلو بک لایت نوعی تابلو تبلیغاتی است ; که اثر چاپی در قالبی از چوب , آلومینیوم , پلکسی گلاس , کامپوزیت و… ارائه می شود ; در چاپ بک لایت می توان از فروغ و روشنایی جهت نمایش اثر چاپی بهره مند شد ; به کار گیری از تابلو لایت باکس های تبلیغاتی روشی مطلوب جهت معرفی مارک و اسم تجاری تولیدات است ; همان طور که از اسم چاپ بکلایت معلوم است بک لایت به معنای پشت بدیهی است که مال ترانسپرت داشته و مرجع روشنایی به پشت آن میتابد .

مرجع فروغ و روشنایی چاپ بک لایت قادر است یک چراغ کم مصرف یا این که چراغ های ال ای دی و… باشد ; تابیدن فروغ به چاپ بکلایت سبب ساز به زیبایی تابلو شده و اثر بیشتری در مخاطب می‌گذارد ; چاپ بک لایت در پرینترهای دیجیتال نطیر لیزری و جوهری صورت می‌گیرد .

چاپ بک لایت پی وی سی
چاپ بک لایت پی وی سی

 

دسته چاپ بک لایت از دید کالا متریال چاپی , کیفیت و ضخامت قادر است مختلف باشد ; با چاپ تصاویر رنگی کیفیت عالی و استعمال مطلوب از فروغ و روشنایی تابلو تبلیغاتی قابل قبولی بدست می‌آید که طی روز نیز زیبایی خاصی را به وجود می‌آورد ; چاپ بک لایت باید مقاوم بوده و علیه آب و رطوبت استحکام واجب را داشته باشند ; روش چاپ بکلایت میتواند اشکال متفاوتی باشد اما چاپ جوهرافشان و لیزری و چاپ اسکرین از شایع ترین روشهای چاپ بکلایت به حساب آورده می شود .

چاپ بک لایت و اشکال آن

 

بکلایت دیواری

بکلایت ایستاده و آویز

گردان

کریستالی

بکلایت ال ای دی ( LED )

لایت باکس آویز دو طرفه

بها چاپ بک لایت و کاربرد آن

 

چاپ بک لایت را می توان در مرکز ها خرید بهره برد ; مثلا در رستورانها مضاعف تاثیرگذار بوده و اثر متعددی بر مشتری می گذارد ; پزشکان و مهندسان هم در دفترها فعالیت خویش قادر است از چاپ بک لایت سود ببرند; معرفی تولید ها با چاپ بکلایت بخوبی صورت می گیرد; بکلایت ها تحت عنوان تابلوهای تبلیغاتی بنا مطلوب برای تبلیغات بخصوص در غرفه های نمایشگاهی است ; لایت باکس ها جهت چیدمان داخلی و زیباسازی محیط هم کاربرد دارا هستند .

 

تابلوهای بکلایت در پایانه اتوبوس و نقشه های راهنمای شهری گرفته تا مرکزها خرید , فرودگاه ها , رستورانها , نمایشگاه ها و… کاربرد دوچندان دارا‌هستند ; هزینه تحت چاپ بک لایت از علل محبوبیت این بنا تبلیغاتی شده‌است .

چاپ بک لایت و تفاوت آن

 

همانگونه که گفته شد چاپ بک لایت در مکانهای متفاوت کاربری داشته ; به این ترتیب نیاز به چاپ بکلایت یگانه به همین مکانها میباشد و جور و روش چاپ بکلایت متعدد است ; برای مثال بکلایت جان دار در فرودگاه ها باید میان دو لایه ورق پلکسی گلاس چاپ شوند; و یا این که در بکلایت روی سقف آژانس ها تصویر می بایست نخ نما و روشن باشد و روی برگه پلکسی گلاس چسبانده شود .

از اشکال چاپ بک لایت بر طبق کالا می توان چاپ کاغذی را در حیث گرفت ; گونه کاغذی نیازمند لمینت بوده و ورق پلکسی گلاس هم واجب است ; اما چاپ بکلایت کاغذی از تداوم بالایی برخوردار نیست ; گونه متاع دیگری که در چاپ بک لایت به کار گیری می شود فیلم وینیلی است ; که وینیل پلیمری بوده و انعطاف بالای داشته و پایداری نیکی هم در قبال موقعیت محیطی دارااست .

 

این ماده چسب دار بوده و براحتی می توان از آن برای ساخت استفاده نمود ; جدا شدن معمولی متریال از محاسن این جور میباشد ; گونه دیگری از چاپ بکلایت , فیلم های پلی استری است ; که فی مابین دو لایه پلکسی گلاس قرار گرفته و حفاظت چاپ ارتقا مییابد . به کارگیری لمینت هم بر روی چاپ متداول است ; اما استمرار پلی استری نسبت به وینیلی کمتر است .

تابلو بک لایت

همه موردها فوق را می توان برای گزینش گونه کالا جهت چاپ درنظر گرفت البته فاکتور مهمی که بر تعیین کالا موءثر است هزینه هم هست ; بطوریکه احتمال دارد صفحه کیفیت پایینی دارااست اما از دید هزینه ارزانترین کالا چاپ را برخوردار‌است .

 

فناوری چاپ بکلایت به استمرار چاپ و تعداد تصاویر وابسته است ; مثلا در صورتی انگیزه چاپ تصاویر با تداوم دوچندان است چاپ اسکرین مطلوب ترین چاپ است چون دسته جوهر چاپی در‌این مدل چاپ دارنده کیفیت بالایی است . یا این که چاپ جوهری برای تابلوهای pop زیاد مطلوب است .

 

تابلو بکلایت تحت عنوان تابلوهای تبلیغاتی در رستوران ها و فست فود‌ها ; دفترها عمل و غرفه های نمایشگاهی , در موسسات برای معرفی تولیدها و لوگوی شرکت‌ها , در مطب پزشکان و دفترها عمل مهندسین , در منازل تحت عنوان چیدمان داخلی ; همینطور مکان های لبریز رفت و آمد مانند تالار های فرودگاه , مترو , مرکز ها خرید و نمایشگاهها کاربرد داراست .

 

تابلو بکلایت به کارگیری های زیاد متعددی دارا هستند ; شما به راحتی با کمترین هزینه و با تنظیم چندین بکلایت تبلیغاتی می‌توانید ; تا زمان های طولانی از صرف مخارج مضاعف برای تبلیغات در امان باشید .

از تابلو بک لایت می‌توانید برای تبلیغات در مغازه ها و نمایشگاه غایت به کارگیری را ببرید و اعتنا همگان را جلب فرمایید ; از طرف دیگر میتوانید برای معرفی لوگوی کمپانی خویش یک تابلو بک لایت پیشنهاد دهید .

 

در مطب پزشکان و محل کار مهندسین مدام از یک تابلو بکلایت سود گرفته شده‌است ; به کار گیری در رستوران ها و فست فودهای یکی‌از شایع ترین روش های از بکلایت است ; شما می‌توانید در چینش داخلی خانه از تابلوهای عجیب بکلایت برای دکورا سیون کردن دور و اطراف استعمال فرمایید .

این بکلایت ها مطلوب برای طراحی صفحه خانه عروس و دامادها هم می باشند ; و به جای به کارگیری از شاسی می توان عکس های یادگاری را بر روی تابلو های بک لایت پیشنهاد اعطا کرد ; و از زیبایی تعجب آور آن شگفت زده شد; در غایت به شما پیشنهاد می‌کنیم با چاپ برنامه ای که عزیزانتان به آن عشق و علاقه مند میباشند ; یک تابلو بکلایت ویژه پیشنهاد دهید و آنها‌را سورپرایز کنید; در دنیای امروزی روز جاری به کار بستن از تابلو بک لایت خویش یک هنر در مورد چینش داخلی به شمار می‌آید .

 

 

بک لایت یا این که بک لیت به چاپی گفته می شود که در فریمی قرار می‌گیرد که پشت آن فروغ و روشنایی داشته باشد . در واقع شما یک قاب یا این که باکس مربع یا این که مستطیل را فکر کنید که در باطن آن نورهای مهتابی یا این که ال ای دی درنظرگرفته شده شده‌است و متریال چاپی بر روی آن قرار می گیرد و روشنایی از پشت به آن تابانده می شود .

 

بک لایت ها با گاز تبدیل به یک کدام از بنا های دوست داستنی تبلیغاتی شدند که در عمده مغازه ها یا این که مرکزها تجاری گونه های متعدد آن‌ها را در بعدها متفاوت شاهد هستیم . از عارضه ها دوست داستنی شدن این تابلوها می شود به زیبایی بنا , بعدها متنوع , جهت تابیدن نوروفروغ مطلوب و ارزش کم آن در مقایسه با مثال های شبیه اشاره نمود .

 

یکی معایبی که عموم بنا ها دارا‌هستند , نقص‌ روشنایی آن ها است . به گونه ای که بعداز اصلاح کردن بنا و چاپ آن , بایستی به مورد ی تاباندن نوروروشنایی مطلوب به آن اندیشه کرد . به این دلیل‌که هر چقدر بنا ی مستعمل مرغوب باشد و چاپ آن مختص و باکیفیت باشد , اما درصورتی که که نوروروشنایی قابل قبولی در نزدیکی آن نباشد و یا این که بر روی آن تابانده نشود , هیچ توجهی را نمی تواند جلب نماید . این داستان در دکان ها یا این که مراکزی که به هم ریخته خیس میباشند فراوان بزرگتر است . به دلیل آنکه می بایست کاری کرد که آن مورد تبلیغاتی بیشتر به دیده بیاید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *